Vali Pehlivan: Mersin’de bin 700 derslikli 89 okul inşaatı bulunuyor | İmge Gazetesi

 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
Vali Pehlivan: Mersin’de bin 700 derslikli 89 okul inşaatı bulunuyor


Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, il genelinde geçtiğimiz yıl başlayan, bir kısmı tamamlanan bir kısmının inşaat ve ihale süreçleri devam etmekte olan toplam bin 700 derslikli 89 okul inşaatı bulunduğunu söyledi.

 

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, il genelinde geçtiğimiz yıl başlayan, bir kısmı tamamlanan bir kısmının inşaat ve ihale süreçleri devam etmekte olan toplam bin 700 derslikli 89 okul inşaatı bulunduğunu söyledi.

Mersin’de, milli eğitim alanında hayata geçirilen, devam eden ve planlanan yatırımlara ilişkin değerlendirme toplantısı, Vali Pehlivan başkanlığında yapıldı. Pehlivan, toplantıda yaptığı konuşmada, il genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın sağladığı destekler ile eğitim öğretim alanında her geçen gün hem donanım standartlarının hem de fiziki şartların çok daha iyi seviyelere ulaştığını söyledi.

Mersin il genelinde geçtiğimiz yıl başlayan, bir kısmı tamamlanan bir kısmının inşaat ve ihale süreçleri devam etmekte olan toplam bin 700 derslikli 89 okul inşaatı bulunduğu bilgisini veren Vali Pehlivan, "

Bu okul inşaatlarımızdan toplam yatırım bedeli 971 milyon.256 bin 416 TL olan 548 derslikli 31 okulumuzun inşaatını bitirdik. 788 derslikli 45 okulumuzdan inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. 11 okulumuzun da inşaatı ihale aşamasına gelmiş durumdadır. Bir yandan da yeniden yapılacak veya güçlendirilecek okulların planlamasını yapmaktayız. Devam eden inşaatların tamamlanmasıyla toplam bin 700 dersliği Mersin’de eğitim öğretim hizmetlerine kazandırmış olacağız" dedi.

Tamamlanan ve devam eden projelerin hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Pehlivan, "Bu önemli yatırımların hayata geçmesi konusunda sağladıkları desteklerden dolayı başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Milli Eğitim Bakanımıza ve bakanlığımızın ilgili bütün birimlerine ilimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. İlimizde bu yatırımlarla ilgili iş ve işlemleri, kontrol hizmetlerini gerçekleştiren Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığımıza (YİKOB) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Toplantıya vali yardımcıları Adem Yılmaz ve İbrahim Küçük, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, YİKOB İdari ve Mali İşler Müdürü Oğuz Kahraman, Milli Eğitim Müdürlüğü ve YİKOB’un teknik personeli katıldı.

 

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

İmge Gazetesi Mersin | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
imgegazetesi.com © Copyright 2014-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA