Sanat eğitimi alan kursiyerler yeteneklerini sergiledi | İmge Gazetesi

 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
Sanat eğitimi alan kursiyerler yeteneklerini sergiledi


Yenişehir Kişisel Gelişim Merkezi’nde (KİGEM) sanat eğitimi alan kursiyerler, sahneledikleri yıl sonu gösterisiyle beğeni topladı.

 

Yenişehir Kişisel Gelişim Merkezi’nde (KİGEM) sanat eğitimi alan kursiyerler, sahneledikleri yıl sonu gösterisiyle beğeni topladı.

Yenişehir Belediyesi tarafından kültür ve sanat eğitimi vermek amacıyla 2020’de kurulan KİGEM’de bağlama, bale, drama, gitar, halk oyunları, modern danslar, keman, piyano, resim, tiyatro ve yazarlık gibi alanlarda her yaştan vatandaşa eğitim veriliyor. Bu yıl bin 500 kişi eğitim alırken, bugüne kadar toplam 6 bin 500 kişi KİGEM’de eğitimlerini tamamladı. KİGEM’de yıl boyunca eğitim alan kursiyerler, Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde sahne aldı. Gösterilerde geleceğin sanatçıları, yeteneklerini sergileyerek izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

"KİGEM’in kapıları, sanatla ilgilenen ve kendini geliştirmek isteyen herkese açık"

Kursiyerlerin performanslarını izleyen Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, KİGEM aracılığıyla her yaştan vatandaşa sanatın çeşitli dallarında eğitim alma fırsatı sunduklarını ifade etti. Bugüne kadar 6 bin 500 kişinin KİGEM’den faydalandığını dile getiren Özyiğit, bu yıl da bin 500 kursiyerin sanat yolculuklarına bir adım daha attığını belirtti. KİGEM’in kapılarının, sanatla ilgilenen ve kendini geliştirmek isteyen herkese açık olduğunun altını çizen Özyiğit, şöyle konuştu:

"Çocuklarımız iyi yetişsin, bilimsel temellere dayalı yetişsin istiyoruz. Tabii ki iyi ahlaklı. Yenişehir’de Erken Çocukluk Gelişimi Projesi başlığı adı altında Türkiye’de ilk defa bir uygulama başlattık. Marmara Üniversitesi ile birlikte yürüttüğümüz projemiz 0-3 yaş erken çocukluk eğitimi ile başlıyor. 3-6 yaşta iki Beceri Temelli Eğitim Merkezi (BETEM) kurduk. Modelimiz Türkiye’ye örnek oluyor. Memnuniyetle ifade etmek isterim ki projemiz Ankara Çankaya’da da hayata geçiyor. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, laik eğitim sistemine uygun bir eğitim modeli ile çocuklarımızı, gençlerimizi yetiştirmeliyiz. Ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşımak istiyorsak, el ele vermemiz gerekiyor."

 

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   

  FLAŞ HABER

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

İmge Gazetesi Mersin | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
imgegazetesi.com © Copyright 2014-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA